ASLANTÜRK AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ASLANTÜRK AİLESİ

Osmanlının En Genç En Dinamik Ailesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?

4 posters

Şehitlrimize Yeteri Kadar Önem Veriyormuyuz?
Evet veriyoruz...
Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Vote_lcap29%Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Vote_rcap
 29% [ 2 ]
Hayır vermiyoruz...
Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Vote_lcap43%Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Vote_rcap
 43% [ 3 ]
Medya ve basın şehit haberlerinin üstünde durmadığı için haberimiz olmadığından önemseyemiyoruz...
Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Vote_lcap28%Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Vote_rcap
 28% [ 2 ]
Toplam Oylar : 7

Anket kapatıldı

YazarMesaj
YALPUR ASLANTÜRK
Admin
YALPUR ASLANTÜRK

Erkek

Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Empty
MesajKonu: Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeSalı Eyl. 16 2008, 01:53

Bana kalırsa ülke olarak önemsemiyoruz... Ben ne zaman bir şehit haberi duysam Ağlıyorum...

1. En çok da medya ve basının bu konuya yer vermemesine üzülüyorum ve gazetede küçük bir köşe 2 parmağınız kadar bi yazı ayrılması beni rahatsız ediyor... Televizyonlarda nerdeyse en son haber diye gösteriliyor... TV de Magazin haberlerine 15 Dakika yer ayrılırken şehitlere sadece 2 dakika (o da en fazla) yer veriliyor...

2. Devletimiz ve Askeriyemiz de fazla önem vermiyor mu? buna cevap siz verin sadece 1 örnek veriyorum; Askerlil yan gelip yatma yeri değil diyen bir başbakan, çocuklarını yurt dışında okutan ve askerlik yapmasın diye çürük raporu alan bir başbakan, oğullarını yurt dışında okutan ve askerliklerini en iyi yerde yaptıran (terör olmayan yerde) bakanlar, hatta askerlik görevini yapmamış milletvekilleri, askerliğini yapmamış sahte çürük raporu almış savcılar ve daha niceleri!...

Peki benim fakir ama vatanını milletini seven halkım milliyetçi ve birlik için olmaya çalışan halkım çocuklarını okutamayan, gece gündüz çalışan ve 430 ytl maaş la ev geçindirmeye halkım , çocukları askerliğini doğuda yapan halkım , çocuklarını vatan uğruna feda eden evlatları şehit olan halkım ve sesi çıkmayan umursanmayan şehit aileleri , onların günahı ne zengin olmamaları ve devlet görevlisi olmamalarımı?...

Bizmiyiz enayi yoksa onlar mı?

Artık yorum sizin Kardeşlerim
http://aslanturk.eniyiforum.net
1131

1131

Erkek

MesajKonu: Geri: Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeSalı Eyl. 16 2008, 14:33

evet önemsemiyoruz ben bir şehit haberi duyduğumda yoksa babammı faln diye içim titriyor korkuyorum o devletin başındakiler askerin ne zor şartlarda olduğunu bilmiyor bilemez onlar onlar daha milletinin acsını bilmiyorlar
Kara_Mehmed

Kara_Mehmed

Erkek

MesajKonu: Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez!   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17 2008, 09:38

[/b] Bence hiç bir devlet ölen askerlerine gereken değeri vermiyor.Biz Şehitlerimize üzülüyoruz Crying or Very sad ama asıl arkasında bıraktığı canları düşünmüyoruz.Şehit ailelerine yadrım etmeliyiz Exclamation Idea Şehitlik herkese nasip olmaz.
Kara_Mehmed

Kara_Mehmed

Erkek

MesajKonu: Şehitlikle ilgili güzel bi şiiri sizlerle paylaşmak isterim   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeCuma Eyl. 19 2008, 06:47

GÖKLERİN ORDULARI

Günlerden bir gün,

Göklerin ordularını göreceksin... Ayan, beyan...

O zaman tanıyacaksın şehitleri,

Evliyayı, bir bir..

Bayrak bayrak açılacak önünde taburlar, alaylar

Allah'a güveneceksin, çok güveneceksin...

Çok şükredeceksin,

Gözlerinde yaşlar dizi dizi...

Çanakkale, İstiklal Savaşı, Kıbrıs...

Her biri bir destan onlarla...

Göklerin ordularıyla saf saf...

Eğer savaşta günlerden bir gün

Sana cennet gösterilirse, kalp gözüyle,

Bilki veçhinin son savaşıdır bu...

Şehadet şerbetini o gün içeceksin...

Ve göklerin orduları,

Seni de alacak saflarına şerefle...

Ve şehit olmuş vücudun orada yatacak ıslak toprakta, mutlu...

Yüzün, göğsün göklere dönük, ak pak...

Gözlerinde bir tebessüm, sımsıcak...

Rızıklanacaksın...

Görünmez ordunun içinde yerini alacaksın,

Nurlar içinde...

Kaybolacaksın...

Iskender Ali MIHR
Aralik 94

Not: Başka bir forumdan alıntıdır!Saygılarımla...
YALPUR ASLANTÜRK
Admin
YALPUR ASLANTÜRK

Erkek

MesajKonu: ÖENM VERMİYORUZ!!! :(   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimePaz Eyl. 28 2008, 15:17

GÖRDÜM Kİ GERÇEK HAYATTA OLDUGU Bİ FORUMDADA OLSA YALANDANDA OLSA ŞU SAYFAYA YAZI YAZANINIZ YOK GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLDÜM Sad AMA MEYHANEDE SAATLERCE YAZIŞIYORSUNUZ ŞURAYA 5 DAKKA YAZI YAZMAK ZORSA GERÇEKTEN YAZMAYIN...
osmanpasa16

osmanpasa16

Erkek

MesajKonu: Geri: Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimePerş. Ocak 01 2009, 19:45

zaten düşmalarında yapmak istediği bu değilmi televizyon bilgisayar milletimizi uyutmaya çalışıyolar ki böyle yavaş yavaş zayıflayalım olanları görmeyelim kurtuluş savaşındaki o inanç o ruh artık yok ben öle inanıyorum ALLAH hepimizin sonunu hayr etsin
YALPUR ASLANTÜRK
Admin
YALPUR ASLANTÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeÇarş. Ocak 07 2009, 01:57

bakalım osman kardeşim ikimizin bu msjına kaç kişi cvp vericek Sad Buz bile yazı yazmadı en çok beni üzende bu biliyormusun...

şöyle bir köşe açalım birde herkez şehitlerin ismini yazsın en çok yazana ödül verelim Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeÇarş. Ocak 07 2009, 12:02

Ben bu konuda hassasım ondan yorum yazamıyorum beni bu konu başlığından muaf tutun Sad
YALPUR ASLANTÜRK
Admin
YALPUR ASLANTÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?   Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz? Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 01:45

bu konular hassaslık ister zaten ondan yazmanızı istiyorum yazmayınca ilğisiz ve duyarsız oldunuzu düşünüyorum o şehitler bizler için şehit oluyor.... anlamak için illaki yakınımızın başına gelmesine gerek yok biz Türk milleti zaten bir bütünüz diye düşünüyorum ve bu yüzden her şehit askerimiz benim öz kardeşimdir......

Sizce Şehitlerimizi önemsiyormuyuz?
1 sayfadaki 1 sayfası